Medikal Sektöründe Öncü Arı Medikal 1984 Yılından Beri Hizmetinizde

Hakkımızda

Kuruluş ve Tarihçe

1984 yılında kurulduğu tarihten itibaren hizmet ağını genişleten Arı Medikal hizmet kalitesinin sektörde ihtisaslaşma ile sağlanacağını görmüş ve 1990 yılında RADYOLOJİ alanına odaklanmıştır.
Bu kapsamda aynı yıl AGFA Film ve diğer Radyoloji ürünlerinin Marmara Bölge Bayiliğini de alan Arı Medikal bu tarihten itibaren enerjisini ve organizasyonunu Radyoloji alanında ihtisaslaşmaya odaklamıştır. Bu anlayışla Radyoloji alanında ihtiyaç duyulan sarf ve cihazların ithalatına da başlayan Arı Medikal ürün yelpazesini genişletmiş ve hizmet kalitesini daha da artırmıştır.
2004 yılında İthal ettiği cihazların satış sonrası bakım ve onarımları için teknik servis birimini kurmuştur. Arı Medikal Teknik Servis Birimi yetişmiş kadrosu ile bugün ithal ettiğimiz cihazlar yanında, her türlü tıbbi cihazların tamir ve bakımlarına yönelik hizmet de verebilmektedir.
Sektörde yirmi yılı aşkın tecrübesi ile Arı Medikal Radyoloji yanında komple anahtar teslim hastane donanımı ve projelendirmesi alanında çözüm ortağı olarak başarılı hizmetler vermektedir.
Arı Medikal 2010 yılında Bosna Hersek’te kurduğu Arı Medikal .Doo firması ile gerek kendi ürün portföyünü ve gerekse Türk Yerli üreticilerin ürünlerini Gelişmekte olan Bosna Hersek pazarına sunmanın gururunu yaşamaktadır.
Son yıllarda Irak Başta olmak üzere Ortadoğu, Afrika ve Türki Cumhuriyetlerine yönelik yaptığı satışlarla, uluslar arası alanda da hizmet kalitesini artırmaktadır.

Ortaklık Yapısı, Organizasyon

Firma ortaklarından Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Vedat Aktan uzun yıllar medikal sektöründe faaliyet göstermiş, profesyonel anlamda sektörde deneyimlidir. Sayın Vedat Aktan İstanbul Anadolu yakasında sosyal kişiliği ile oldukça tanınmış bir şahsiyet olup, halen inşaat sektöründe Umran Yapı Ltd. şti ortaklığında faaliyet göstermektedir.
Diğer ortak Sn. Halit Aktan yine firmanın kuruluşundan bu yana sektörde pazarlama ve satın alma konularında çalışmış, bu dönem boyunca edindiği yüksek sektörel tecrübesi ile şu an firmada Genel Müdürlük görevini yürütmektedir. Firmamız Genel Müdür Sn. Halit Aktan ‘ın yönetiminde, satın alma, Pazarlama, satış sonrası hizmetler ve muhasebe lojistik destek alanlarında organize olmuş profesyonel kadrosu ile “koşulsuz müşteri memnuniyeti” ilkesini ön planda tutarak, Kamu ve özel sektöre yönelik hizmet vermektedir.
Firmamız MASSİAD (Marmara Sağlık Sektörü İşadamları) derneği üyesidir.

Vizyonumuz

• Söz konusu gelişimin getireceği sektörel büyümede daha fazla rol almak,
• Gelişime açık, sağlam ve emin adımlarla ilerleyerek pazar payını artırmak,
• Profesyonel yatırımlarla , piyasada uzun vadeli, kalıcı, kalite ve güven esasına dayalı hizmet.
• Dünyada teknolojinin getirdiği her türlü yeniliği takip etmek ve en süratli bir şekilde Türk Halkının Hizmetine sunmak.

Misyonumuz

• Hızla gelişen sağlık sektörüne, “uzun vadeli, kalıcı, koşulsuz müşteri memnuniyetini esas alan, profesyonellik ve kaliteden ödün vermeyen” bir anlayışla, alanında lider olmak.

Saygılarımızla,

ARI MEDİKAL SAĞLIK YATIRIMLARI TİC. LTD. ŞTİ.